محل تبلیغات شما

زیاد شنیده بودم جمله هایی مثل  " آرامشی که اکنون دارم مدیون انتظاریست که از کسی ندارم" یا تنها راز خوشحالی اینه که از کسی انتظار نداشته باشید. این اواخر هم که صحبتای دکتر هلاکوئی را می شنیدم توی تمام گفتگوهاش این جمله رو تکرار میکرد و من هر بار با خودم میگفتم آره خب میفهمم منظور این جمله چیه ولی مگه میشه آدم یکی که اصلا ازش توقع نداره و جز خوبی بهش هیچ کاری نکرده بهش بدی کنه اینم اصلا ناراحت نشه و بگه من انتظاری ندارم! اصلا مگه میشه تا این حد آدم اجازه بده هر کسی هر رفتاری دلش خواست باهاش بکنه و هر کاری با زندگیش بکنه و بعد بگه من انتظاری ندارم! 

جوابش رو بعد از سال ها فهمیدم. 

نقش قربانی بازی نکنیم و اجازه ندیم هیچ کسی، هیچ فکری، هیچ رفتاری این حس رو توی ما بوجود بیاره. مؤدبانه رفتار کنیم. خودمون رو بازیچه قرار ندیم، بلکه مدیریت امور رو تو دست خودمون بگیریم. 

حتی اگه فکر میکنیم پدر و مادرمون تو بدبختی ما و تو به جایی نرسیدن هامون و از دست دادن هامون نقش داشتند، دیگه از پدر و مادر که به آدم نزدیک تر نیست؟ باز هم به روی خودمون نیاریم و مؤدبانه رفتار کنیم. اینکه بخوایم ضجه مویه کنیم یا مدام داد و فریاد راه بندازیم یا تو روشون بیاریم یا قصد تلافی کردن و انتقام گرفتن باشیم. فقط شآن خودمون رو پائین میاره.

وقتی حقمونو سر کار میخورند. وقتی تو پیاده رو بهمون تنه میزنن. وقتی هر کاری میکنند که ما فکر میکنیم این حق ما نبوده و جواب خوبیهامون نبوده و انتظارشو نداشتیم. به این فکر کنیم که زمین خوردن ما تقصیر ما نیست اما بلند نشدنمون چرا. هیچ دلیلی نداره بخوایم خودمونو بخوریم و یا ناراحت کنیم و بخوایم تلافی کنیم. مؤدبانه رفتار کنید. کسی که تنه زده و معذرت خواهی نکرده  را با داد و بیداد و مقابله به مثل کردن نمیشه درست کرد. غیر اینکه این کارا خودمونو کوچیک میکنه. یادمون باشه با خوک کشتی نگیریم. یا مدام گفتن اینکه تقصیر توعه یا تو فکر و خیالمون دیگری رو مقصر بدونیم فقط شآن خودمونو پایین میاره و رفتار مودبانه ای نیست. ما رو به شکل یه قربانی درمیاره. یه آدم ضعیف که هر کسی میتونه از راه برسه و یه لگد بهش بزنه و بره. 

اگه حقمونو سر کار میخورن و میدونیم باند و باند بازیه و ما می دونیم که اگه درباره ی این موضوع با هر کسی صحبت کنیم هیچی درست نمیشه تازه به "اونی که باید" فیدبک دادیم که به هدفش رسیده و راهو داره درست میره بهتره سکوت کنید و تو سکوت کارتون رو پیش ببرید و به بهترین جاها برسید. از تمام علم و دانشتون استفاده کنید و خود توانمندتونو به همه نشون بدید. یادمون باشه خودمونو به در و دیوار نکوبیم. 

مخلص کلام اینکه اگه تشخیص میدیم صحبت کردن ما طرف رو متوجه اشتباهش نمیکنه و از اتفاق مجددش جلوگیری نمیکنه، اگه فکر میکنیم عمدی در کار بوده و اصلا طبق نقشه ی از پیش تعیین شده قرار بوده با شما این رفتار بشه و چیزی نیست که بتونید به کسی اعلام کنید، اگه فکر میکنید مربوط به گذشته هاست و نادانی یه سری آدم و الان هر چقدر سر این موضوع صحبت کنید چیزی تغییر نمیکنه، سکوت کنید و انتظار هیچ فرشته ی نجات و تغییر دهنده ای و تغییر شونده ای نداشته باشید. 

و اما قصه از کجا شروع شد؟

زندگی قبل از اینستاگرام - 2

زندگی قبل از اینستاگرام

رو ,تو ,کسی ,کنیم ,فکر ,اگه ,اگه فکر ,فکر میکنیم ,هر کسی ,مؤدبانه رفتار ,بگه من

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کالای خواب