محل تبلیغات شما

یک ماهی هست که  دارم تو دوره ی *تایم کوچ شرکت می کنم و این هفته در مورد باورهای محدود کننده یاد گرفتم. گفتم شاید بد نباشه اینجا هم بذارم. 

باورهای محدود کننده عبارتند از : 

1 - پرتوقعی و انتظار

A) انتظار خود را از انتظار احساسی به انتظار عقلانی تبدیل کنید. تائید طلبی یه باور سمی هست که ما داریم باید ازش دست برداریم.

B) باور کمال گرایی. باید بپذیریم ما نمیتونیم تو تمام حوزه ها پرفکت و توانمند باشیم مگر اینکه عمر نوح داشته باشیم! و این باور نمیذاره که من از زمان لذت ببرم. ما باید یک سری از کارهای خود را واگذار کنیم.

C) باور اینکه جهان باید با من خوب رفتار کنه. اینو باید قبول کنیم که ما جهان منصفانه ای نداریم. والسلام. ما باید برای خودمون پلن B  و پلن  C  داشته باشیم که اگه ضد حال خوردیم بتونیم راهمونو ادامه بدیم. 

D) باورهای دیگران دقیقا باید مثل باورهای من باشه. هر کسی باور و ارزش خود را داره. به ارزشهای دیگران باید احترام بگذاریم. 

F ) باور اینکه یه سری افراد شروری وجود دارند و باید به شدت تنبیه شوند. به جای این فکر هر روز 10 دقیقه برای رشد خودتون برنامه بذارید. من چکار میتونم بکنم که روی بقیه و روی دنیا و جامعه ای که در اون زندگی میکنم اثر خوب بذارم؟

E ) باور اینکه من اگه شکست بخورم یعنی من یه آدم بدبختم. ما باید بفهمیم در طول شبانه روز چه دیالوگایی رو داریم به خودمون میگیم. بدونید این دیالوگا سرنوشت زندگی مارو رقم میزنه. ما باید مفهوم و فرهنگ شکست رو با تجربه جایگزین کنیم. ما تجربه میکنیم نه اینکه شکست میخوریم. ما وقتی این باور رو در خودمون ایجاد کنیم سیستم مغزیمون شروع به کار میکنه و میگه من الان چکاری میتونم بکنم و دنبال راه حل میگرده.

G ) ما وقتی نشتی انرژی داریم در روز، دیگه فرصتی برای خودمون نداریم، انرژی نداریم برای رشد خودمون بذاریم پس باید دنبال سورس انرژی باشیم. استراحت هدفمند، کتاب خوندن، ورزش کردن، فیلم دیدن و اینا منبع انرژی هستند. باید نشتی های انرژیمونو پیدا کنیم و ازشون دوری کنیم. مثل آدمایی که انرژیمونو میگیرن، یا اخبار بد، یا فکرای منفی و .

H ) باور اینکه اگه من به چیزی که میخواستم نرسیدم مقصر دیگرانند! اگه من سریع از کوره در میرم. این فیلتر رو یه بار شناسایی کنم و ببینم من کجارو دارم اشتباه میکنم؟ من باید این فیلترای خودمو اصلاح کنم، هواگیری کنم. 

2 - گاهی ما استاد فاجعه پنداری و وحشتناک دیدن واقعه هستیم. 

A ) باید سعی کنیم زندگی در لحظه رو تجربه کنیم نه اینکه همش نگران و آماده ی از دست دادن هام باشم. 

B) باور اینکه برای هر مشکلی قطعا فقط یه راه حل قطعی وجود داره و اگه نتونم اون راه حل رو پیدا کنم دیگه تمومه و من بدبختم. برای هر مشکلی هزاران راه حل وجود داره. باید خارج از جعبه فکر کنیم.(Think Out Of The Box) باید ذهن خلاق داشته باشیم و راه حل های مختلف رو امتحان کنیم. باید رشد کنیم و فکرهای جدید رو در خودمون ایجاد کنیم. 

C ) باور اینکه گذشته ی من صد در صد روی اتفاقات الان و آینده ی من تعیین کننده ی نهاییست.  گذشته، گذشته. شاید اثر گذار باشه اما تعیین کننده نیست. باید حواسمون باشه یه سری چیزها از بچگی ممکنه در ذهن ما شکل گرفته باشه اما ما آزادی انتخاب داریم. ما یک زندگی بیشتر نداریم و در همین زندگی باید رشد کنیم و تجارب مختلف رو در خودمون رشد بدیم. 

3 - سطح پائین تحمل ناکامی

4 - کم ارزش دیدن خودمون

* توصیه میکنم حتما کانال تلگرام (https://t.me/TimeCoach) و اینستاشو (time_coach) هم دنبال کنید و فایلا و آموزش هاشو گوش کنید. عالیه. 

پی نوشت: این متن خلاصه فایل صوتی ایشون تو کانال تلگرامشونه با عنوان : برنامه کوله پشتی؛ شب هفتم  (باورهای محدودکننده و غیر عقلانی)

و اما قصه از کجا شروع شد؟

زندگی قبل از اینستاگرام - 2

زندگی قبل از اینستاگرام

کنیم ,باور ,اینکه ,رو ,یه ,خودمون ,باور اینکه ,راه حل ,ما باید ,خود را ,محدود کننده ,باورهای محدود کننده

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها